preloader

Sektör İçin Bir Gelecek Tasarımı

NeoOnline Sigortacılık Portalı, sigortacılık sektörüne katma değerli çözümler sunan Neosinerji Bilgi Teknolojileri’nin ülkemiz bulut ekonomisine yaptığı uzun soluklu bir yatırımdır. NeoOnline (Broker, Acente, Banka) Sigortacılık Portalı tüm sigorta şirketlerinin (hayat ve hayat dışı) pazarlama ve satış, müşteri ilişkileri ve dağıtım kanalı yönetimi fonksiyonlarını etkin ve verimli kullanma imkanı sunan endüstri standartlarında bir bulut (Cloud) uygulamasıdır.

Sigorta şirketleri ve acentelere web üzerinden online – realtime karşılaştırmalı sigorta teklifi ve poliçe işlemlerini gerçekleştirme imkânı vermektedir. Hedefi, acentenin iş süreçlerinin hızlandırmak, üretimini artırmak; sigorta müşterisine, hızlı, kaliteli ve en uygun alternatif ürünleri sunarak müşteri bağlılığını artırmaktır.

NeoOnline sigorta sektörünün dinamizmini yansıtan şirket-acente networklerine hizmet eden iş modeliyle Türkiye’de önemli bir ihtiyacı karşılamaktadır. İnternet ve mobil üzerinden birçok işlevi birarada sunması, farklı uygulamalarla entegre olabilmesi ve ölçeklenebilme yeteneği itibarıyla gelişimini kesintisiz sürdüren benzersiz bir platformdur .

Acentelerin internet bulutunda çalışma alışkanlıklarını destekleyen, böylece çağımıza uygun yeni iş yapma kültürünün liderliğini yapan, verimlilik ve üretkenlik artışıyla sektörün rekabetine ve prim üretimine katkıda bulunan kapsamlı bir proje olma özelliğine sahiptir.

Vodafone ve Microsoft’un ana sponsorluğunda bu yıl Türkiye’ de ikincisi düzenlenen Euro Cloud Awards 2014 (Avrupa Bulut Ödülleri) törenin de NeoOnline (Broker, Acente, Banka) Online Sigortacılık Portalı ürünümüz En İnovatif Bulut Hizmeti kategorisinde ikincilik ödülünü almıştır.

Euro Cloud Awards 2014’e (Avrupa Bulut Ödülleri) Türkiye finalinde 60 şirket başvurmuş ve büyük jüri 6 kategoride yarışan yarışmacılar arasından En İnovatif Bulut Hizmeti kategorisinde NeoOnline Sigortacılık Portalı’nı ikinciliğe değer görmüştür.